NOVASOLs mål er at du får den best mulige inntjening. Utleien av hytten skal skje i henhold til lover og regler samt bransjens etiske normer.
Kundene kommer ikke av seg selv. Derfor vil vi kort fortelle om noen av de markedsføringsaktivitetene vår salgsorganisasjon gjør.
Internett er fremtidens kommunikasjonsmedium og har åpnet for direkte online bestillinger på våre nettsider rundt i hele Europa. Vi har i løpet av året flere millioner besøkende på våre nettsider, som er på jakt etter nettopp deres drømmehus for ferien. Vi jobber kontinuerlig med å holde våre sider oppdaterte og delikate med både informative huspresentasjoner og flotte bilder. Vi kommer også til å publisere flere og flere film om produktene på sidene våre.
I tillegg jobbes det med å oppnå de beste plasseringene på ulike søkemaskiner, slik at din hytte får best mulig eksponering på internettet.
Vi har flere samarbeidspartnere, som også formidler våre feriehus gjennom deres nettsider, slik at synligheten blir enda større.
NOVASOL sørger for at hytten din blir sett av millioner av mennesker rundt omkring i Europa via annonser, store kataloger, hos reisebyråer, på ulike messer rundt i Europa samt i samarbeid med partnere i og utenfor bransjen.
Feriehuset presenteres med tekst og bilde i vår flotte Norges katalog. Katalogen kommer ut på tysk til det store tyske markedet, samt på dansk og på Hollandsk og distribueres bredt i de fleste av våre markeder.
NOVASOLs samarbeidspartnere (reisebyråer, rederier, turistbyråer osv) bidrar til å nå ut til så mange potensielle leiere som overhodet mulig.
NOVASOL har et nært samarbeid med mer enn 12.000 profesjonelle reisebyråer i hele Europa, og vår store katalog fordeles naturligvis til disse. Det gjør det mulig for eventuelle leiere å ta direkte kontakt med deres reisebyrå i hjemlandet, hvor de får kvalifisert og hurtig betjening. Alle reisebyråer benytter et felles elektronisk bookingsystem. Systemet er Europas absolutt største, og har online forbindelse til NOVASOLs database over ledige hus. Dette er med på å sikre at utleien kan skje på sekunder, uten at det oppstår dobbeltbookinger.