Huset har et stort basseng med romslige terrasser, ideelt for soling, med komfortable solsenger og bord for å nyte frokosten. Interiøret i huset tilbyr rikelig med naturlig lys og har en spesielt koselig følelse med tretak.
I første etasje er det tre store og svært komfortable rom, smakfullt innredet. Hvert rom har sin egen karakter og en privat veranda. Den fjerde sengen er på øverste nivå. Dette rommet har egen terrasse med utsikt over bassenget og vender mot solnedgangen.
Det er et annet bad ved svømmebassenget.
Den administrerte sandstranden i Schinias ligger i nærheten av huset og tilbyr mange muligheter for vannsport og strandaktiviteter. Det er også restauranter og kafeer i området hvor du kan smake på lokale spesialiteter. Et besøk til Marathonsjøen anbefales på det sterkeste. Her kan du ta en spasertur eller spise lunsj på restauranten med en fantastisk utsikt over innsjøen.